A stressz az ego vágya

Dr. Wayne W. Dyer – A Szándék hatalma c. könyvéből részlet.



 



 



„Amikor stresszt vagy szorongást élsz át, az undok ego ténykedik. Talán ego-éned hatékonyabbnak érzi magát, amikor a stresszel foglalkozik és harcol, mert ilyenkor úgy tűnik számodra, hogy ténylegesen teszel valamit a világban. Talán csak arról a szokásról vagy hitről van szó, hogy ez a helyénvaló életforma.



A miértet csak te magad elemezheted ki. A tény azonban az, hogy a stressz ismerős számunkra, a nyugalom viszont szokatlan, és így az ego stresszre vágyik.



   Ám a világban valójában nem létezik stressz és szorongás, a te gondolataid teremtik ezt a tévhitet. Nem teheted kézzelfoghatóvá a stresszt, nem érintheted vagy láthatod. Csupán emberekről van szó, akik a stresszel teli gondolkodásmódhoz kötötték magukat. Amikor gondolkodásunk stresszel terhes, reakciókat idézünk elő testünkben, s értékes üzenetek vagy jelek követik figyelmünket. Ezek az üzenetek megmutatkoznak émelygés, magas vérnyomás, gyomoridegesség, gyomorfekély, fejfájás, szapora pulzus, nehézlégzés és még számtalan egyéb érzet formájában – a kisebb kellemetlenségektől egészen a súlyos, életveszélyes betegségekig.



   Úgy beszélünk a stresszről, mintha valamiféle támadó erőként volna jelen a világban. Azt mondjuk, hogy szorongásrohamunk van, mintha  a szorongás egy küzdőfél volna. Azonban a testedben érzett stressz a legritkább esetben külső erők  vagy létezők támadásának eredménye, inkább a szándékhoz fűző összekötő kapcsod meggyengülésének következménye, amit viszont abbéli hiedelmed okoz, hogy az egoddal vagy azonos. Te a békesség és az öröm vagy, csak éppen megengedted az egodnak, hogy uralja az életedet.



Íme egy rövid lista a stresszkeltő gondolatokról, amelyek ego-énedben fakadnak:



 



– Fontosabb, hogy neked legyen igazad, mint hogy boldog légy.



 



– Csak a győzelem létezik. Ha vesztesz, stresszes állapotba kell kerülnöd.



 



– Hírneved fontosabb, mint kapcsolatod a Forrással.



 



– A sikert pénzben és felhalmozott javakban mérik, nem pedig a boldogság és az elégedettség érzésében.



 



– Fontosabb, hogy felülkerekedj másokon, mint hogy jó légy hozzájuk.”



 

Tovább a blogra »